Види церковних поминань

У нашому храмі Ви можете замовити різні види поминань як про здоров’я, так і про упокій. Найпоширеніші такі:

Замовна літургія

(про здоров’я та/або про упокій) – найвище вшанування Православної Церкви. Літургічне поминання в нашому храмі здійснюється кілька разів протягом однієї служби, а саме:

– на початку богослужіння (на проскомідії), коли за кожне подане ім’я священик виймає частинку з богослужбової просфори;

– у середині літургії, коли священнослужителями у вівтарі читаються імена з поданих на літургію записок;

– наприкінці літургії, коли вийняті на початку служби з просфор частки за кожного нашого родича поринають у чашу Причастя з молитовним проханням священика до Бога згадати їх. У практиці нашого храму також встановлено ще одне поминання – замовні літургії про упокій згадуються також на панахиді, що відбувається після закінчення літургії.

Сорокоуст, піврічне та річне поминання

(Про здоров’я та/або про упокій). У нашому храмі всі імена, подані на сорокуст, згадуються священнослужителем храму щодня протягом 40 календарних днів, 6 міс. чи року. У ті дні, коли в храмі звершуються літургія, імена, що подаються на сорокоуст, згадуються на богослужінні з вилученням частинок за кожне подане ім’я.

Молебень про здоров’я

звершується з особливих приводів: на подяку Богові (подяку), на будь-яке прохання, перед початком важливої справи, про хворих, подорожуючих тощо. Також будь-який з молебнів може бути здійснений з читанням акафіста – особливого молитовного гімну, адресованого тому, кому звершується молебень. Найкраще бути присутнім під час здійснення замовленого Вами молебню, щоб тим самим підтримати своє прохання особистою молитвою. Однак, коли Ваша особиста присутність неможлива, священнослужитель звершить молебень самостійно.

Панахида

(молебень про упокій) відбувається у дні пам’яті померлих (3-й, 9-й, 40-й дні, річниці, дні народження тощо), а також у особливі поминальні дні (батьківські суботи), встановлені церковним статутом для загального поминання померлих. Якщо з будь-яких причин вчинення панахиди неможливе в самий поминальний день, панахида може бути відслужена раніше, але (за наявною практикою) не пізніше пам’ятної дати.

Предання землі

по-народному: друкування землі чи заочне поховання, відбувається у разі, коли відспівування священиком померлого було неможливим. Дане поминання включено до чину панахиди. Для його в храм приноситься невелика (2-3 жмені) кількість землі в пакеті або носовій хустці, взятій, наскільки можна, з місця поховання відспівуваного. Однак якщо взяти землю звідти неможливо, допускається взяти будь-яку іншу (з власної ділянки, горщика для квітів тощо). Для здійснення предання землі Ви також повинні надати у храм свідоцтво про смерть того, хто відспівується. Після закінчення цього богослужіння освячена земля висипається хрестоподібно (зверху-вниз і зліва-направо від голови до ніг померлого) на могилу згадуваної людини. Якщо поїздка на цвинтар неможлива, ця земля може бути висипана на могилу, що знаходиться під правою стіною нашого храму у дворі, або на будь-яку іншу могилу.

Всі поминання Ви можете замовити в будь-якому з кіосків нашого храму, що діє. Там же або у будь-якого з присутніх під час Вашого приходу в наш храм священика Ви зможете отримати консультацію з питань, що виникли.